W niedzielę, 26 maja, rynek w Nowym Żmigrodzie stał się centrum lokalnej kultury i radości podczas obchodów Gminnego Dnia Matki. Od godziny 14:00 do 19:00 mieszkańcy gminy i okolic mogli cieszyć się występami zespołów ludowych, a piękna, słoneczna pogoda dodatkowo sprzyjała wspólnemu świętowaniu.
Na scenie wystąpiły zespoły takie jak "Magurzanki", "Tanie Dranie", "Duklanie", "Chorkowianie", "Kaśki", "Zarzeczanki", "Liwoczanie" oraz "Łęczanie". Każda z tych grup wniosła do wydarzenia swój unikalny styl, prezentując tradycyjne pieśni. Kolorowe stroje, rytmiczna muzyka i energia artystów sprawiły, że rynek w Nowym Żmigrodzie tętnił życiem.
Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia byli Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara, Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród. Ich zaangażowanie i praca na rzecz lokalnej społeczności zaowocowały wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Dzień Matki to szczególne święto, a w Nowym Żmigrodzie obchodzono je z pełną serdecznością. Występy dedykowane były wszystkim mamom, które z dumą i radością oglądały wszystkie występy. Wspólne świętowanie pokazało, jak ważne są takie inicjatywy dla integracji i kultywowania lokalnych tradycji.
Po zakończeniu występów, wszyscy uczestnicy mogli spędzić czas na wspólnych rozmowach i śpiewie co dodatkowo umocniło więzi wśród lokalnej społeczności. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że podobne wydarzenia będą odbywać się regularnie, aby wspólnie celebrować ważne dla mieszkańców okazje.